Kinga Kowalska

Psycholog, psychoterapeuta poznawczo – behawioralny w trakcie szkolenia, trenerka umiejętności społecznych, praktyk metody Kid Skills skoncentrowanej na rozwiązaniach, diagnosta zaburzeń ze spektrum autyzmu, ale przede wszystkim szczęśliwa żona i mama. 

Mam dwie cudowne córeczki, które co dzień dostarczają mi mnóstwo wrażeń oraz dzięki nim sprawdzam w praktyce całą wiedzę psychologiczną o dzieciach. Sama przekonuję się na własnej skórze, że nie raz coś nie działa, ale zawsze szukam kolejnych rozwiązań. Niekiedy mam pełnię szczęścia, niekiedy zły dzień i pełno zmartwień, więc doskonale Cię rozumiem jak wygląda prawdziwe życie. 

Znajomi mówią o mnie, że jestem energetyczna, prawdziwa, szczera, konkretna, zarażam śmiechem oraz to co chyba najmilsze to że można na mnie polegać. Lubię słuchać innych i pomagać w problemach. 

Jak pracuję?
Pierwsza wizyta jest konsultacją psychologiczną. Jeżeli rodzic ma potrzebę rozmowy i omówienia problemu, może ona odbyć się bez dziecka. Ustalamy co jest problemem, czy jest wskazana praca terapeutyczna, co jest celem terapeutycznym, jakie są oczekiwania rodzica.

Kolejne spotkania to sesje terapeutyczne. Podczas terapii łączę różne nurty m. in. poznawczo – behawioralny, skoncentrowany na rozwiązaniach oraz ACT.

Moje wykształcenie i praca


Ukończyłam studia magisterskie z psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Podyplomowo przygotowanie pedagogiczne uprawniające do pracy z dziećmi i młodzieżą. Ukończyła certyfikowany kurs terapii dzieci i młodzieży w Warszawie i jestem w trakcie szkolenia na psychoterapeutę poznawczo – behawioralnego. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie zaburzeń ze spektrum autyzmu oraz liczne kursy diagnostyczne ASD. Jestem certyfikowanym praktykiem metody Kid Skills oraz Jestem z Ciebie dumny – skoncentrowanej na rozwiązaniach. Posiadam Certyfikat trenera TUS.

Swoją wiedzę i doświadczenie zawodowe poszerzam od 11 lat pracując w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej. Tam prowadzę szeroką diagnostykę rozwoju dzieci, a w szczególności diagnozę zaburzeń ze spektrum autyzmu. Szkolę rady pedagogiczne, prowadzę warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz współpracuję z wieloma szkołami i przedszkolami. 

Pracowałam również w szkole podstawowej jako psycholog szkolny. Wiedzę kliniczną zdobyłam pracując z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami i chorobami psychicznymi w Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży. Duże doświadczenie w pracy wychowawczej oraz z młodzieżą zdemoralizowaną i z zaburzeniami zachowania, otrzymałam pracując w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym. W ramach współpracy ze stowarzyszeniem „Fajna Szkoła” prowadziłam warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców. Jako wykładowca akademicki prowadziłam wykłady dla studentów studiów podyplomowych.